Politikgrupper

Byudvikling, Økonomi og Plan (BØP)

Poul Burian-Hansen

Tovholder

pb@burian.dk

40465023

Andreas Giessing Nielsen

Medlem

andreasgiessingnielsen@gmail.com

22899269

Hosein Mirshahi

Medlem

hosein_mirshahi@yahoo.dk

53536306

Kultur og Borgerservice (KB)

Christoph Lodemann

Tovholder

lodemann@gmail.com

Kristian Hald Jensen

Medlem

kristian@haldjensen.dk

23984309

Ulf Torlyn

Medlem

ulf.torlyn@gmail.com

41857485

Social og Ligeværd (Sl)

Bodil Burian

Tovholder

bb@burian.dk

51228147

Lissi Bagge

Tovholder

lissibagge@hotmail.com

61859339

Anna Jørgensen

Medlem

anna.joergensen1234@gmail.com

31757580

Carsten Borup

Medlem

carsten.borup.alternativet@gmail.com

20806900

Sundhed (SO) - region midt og aarhus

Bodil Burian

Tovholder

bb@burian.dk

51228147

Randi Steensgaard

Tovholder

randisteensgaard@yahoo.dk

60480581

Inge Juul

Medlem

Teknik og miljø (TM)

Anna Golieva

Forperson

agoleva@gmail.com

91964722

Anders J. Jensen

Medlem

andersjjensen1@gmail.com

24295206

Mikkel Sørensen

Medlem

mikkel@dandesign.dk

22648322

Peter Laudrup

Medlem

peter.laudrup@alternativet.dk

Børn og unge (BU)

Bodil Burian

Tovholder

bb@burian.dk

51228147

Vær Med

Om politikgrupperne

Hvis du gerne vil deltage i det lokalpolitiske arbejde, så er der mulighed for at være med i en eller flere af vores politikgrupper.

Hver grupper tager sig af et særligt politisk område, og er vores kommende byrådsmedlemmers nærmeste samarbejdspartnere.

Når byrådsdagsordenen udsendes hver 14. dag, træder politikgrupperne til og udarbejder indstillinger og forslag, der lægges på vores blog og i medierne i øvrigt.

Nogle grupper mødes hver 14. dag andre til mandagsmøderne hver måned. Kontakt tovholderne i de enkelte grupper, hvis du gerne vil deltage (se kontaktoplysninger til højre).