Politikgrupper

Byudvikling, Økonomi og Plan (BØP)

Poul Burian

Medlem

pb@burian.dk

40465023

Hosein Mirshahi

Medlem

hosein_mirshahi@yahoo.dk

53536306

Kultur og Borgerservice (KB)

Tanja Nellemann Kruse

Tovholder

tanjanellemannkruse@gmail.com

31364676

Peter Gran Boesen

Tovholder

peterboesen@gmail.com

Nikoline Erbs Hillers-Bendtsen

Tovholder

nikoline@alternativetsunge.dk

Marius Enzo

Tovholder

marius.enzo.hb@alternativet.dk

Kristian Hald Jensen

Tovholder

kristian@haldjensen.dk

23984309

Katrine Skov-Hansen

Tovholder

Katrine@alternativetsunge.dk

51155395

Christoph Lodemann

Tovholder

lodemann@gmail.com

Bodil Burian

Tovholder

bb@burian.dk

51228147

Social og Ligeværd (Sl)

Carsten Borup

Medlem

carsten.borup.hb@alternativet.dk

20806900

Lissi Bagge

Tovholder

lissibagge@hotmail.com

61859339

Bodil Burian

Tovholder

bb@burian.dk

51228147

Sundhed (SO) - region midt og aarhus

Randi Steensgaard

Tovholder

randisteensgaard@yahoo.dk

60480581

Inge Juul

Tovholder

Bodil Burian

Tovholder

bb@burian.dk

51228147

Teknik og miljø (TM)

Peter Laudrup

Medlem

peter.laudrup@alternativet.dk

Anders J. Jensen

Medlem

andersjjensen1@gmail.com

24295206

Børn og unge (BU)

Bodil Burian

Tovholder

bb@burian.dk

51228147

Vær Med

Om politikgrupperne

Hvis du gerne vil deltage i det lokalpolitiske arbejde, så er der mulighed for at være med i en eller flere af vores politikgrupper.

Hver grupper tager sig af et særligt politisk område, og er vores kommende byrådsmedlemmers nærmeste samarbejdspartnere.

Når byrådsdagsordenen udsendes hver 14. dag, træder politikgrupperne til og udarbejder indstillinger og forslag, der lægges på vores blog og i medierne i øvrigt.

Nogle grupper mødes hver 14. dag andre til mandagsmøderne hver måned. Kontakt tovholderne i de enkelte grupper, hvis du gerne vil deltage (se kontaktoplysninger til højre).